Archiwum czerwiec 2016


cze 08 2016 Ćwiczenia z hantlami dla początkujących...
Komentarze: 0

Ćwiczenie z hantlami nie musi powodować ogromnego przyrostu mięśni, do tego nie są potrzebne tylko hantelki, ale tez specjalna dieta i ciężkie treningi. Ćwiczenia z hantlami, jakie teraz ci przedstawimy sprawią, że twoje dotychczasowe ćwiczenia będą bardziej efektywne.


Wykroki z hantlami

Musisz stanąć w wyprostowanej pozycji w obu dłoniach trzymać hantle. Jedną z nóg zaczynasz wykrok do przodu, noga w kolanie powinna być zgięta w 90 stopniach, i później zmiana nogi. To ćwiczenie powtarzasz 5-10 razy na każdą nogę.

Wyciskanie hantli

Musisz stanąć prosto, a stopy rozstawić na szerokości barków, hantle trzymamy w rękach (zgiętych w łokciach pod kątem 90 stopni) uniesionych do góry, następnie dłonie kierujemy do przodu, unosimy obydwie ręce w górę i napinamy mięśnie naramienne, ręce opuszczamy powoli i pod kontrolą. To ćwiczenie powtarzamy 5-10 razy.

Wypady w bok z hantlami

Stajmy po prostu, łączymy stopy i oczywiście trzymamy hantle w dłoniach. Następnie dłonie z handelkami opieramy na biodrach. Uginając nogę, musisz przenieść na nią cały ciężar ciała, powrót do pierwszej pozycji i zmiana nogi, To ćwiczenie powtarzasz 5-10 na każdą nogę.

Unoszenie nóg z hantlami

Kładziemy się na plecach, nogi uginamy w kolanach, a stopy opieramy o podłoże. Splatamy ręce za głową i napinamy mięśnie brzucha, unosimy się około 30 stopni nad podłożem tak, aby dolna część łopatek przylegała do podłoża, wracamy do pozycji na początku. To ćwiczenia powtarzam 15-25 razy.

Przysiady na jednej nodze z hantlami

Musisz stanąć tyłem do taboretu i opierać jedną ze stóp na nim, trzymając w dłoniach hantle, opierasz je na biodrach. Następnie ostrożnie zginasz kolano przedniej nogi i opuszczasz tułów, tak nisko, jak oto tylko możliwe, wracasz do pierwszej pozycji. To ćwiczenie powtarzasz 5-10 raz na jedną nogę.

Mam nadziej, że te ćwiczenia pokarzą wam, że praca z hantlami nie jest wcale trudna, dzięki ćwiczenią z hantlom poruszymy więcej obszarów podczas ćwiczeń.

cze 03 2016 Dlaczego warto się rozciągać?
Komentarze: 0

Wszystkie ćwiczenia zaczynamy od rozciągania, dlatego tak samo powinniśmy je Kończyc. Ale nie tylko podczas ćwiczeń powinniśmy się rozciągać, powinniśmy to robić nawet, wtedy kiedy nie ćwiczymy. Dlaczego rozciąganie jest tak ważne?

Skutki nierozciągania ciała.

- kiedy się nie rozciągamy, mięśnie stają się krótsze, co za tym idzie, nasze stawy się szybciej zużywają,

- skrócenie mięśni pleców, spowoduje, że kręgi nie będą znajdować się w odpowiedniej kolejności, to z kolei prowadzi do ich uszkodzeń, zwyrodnień i wypadaniem dysku,

- nasze mięśnie i stawy zaczynają boleć,

- szybciej tracimy energie, a nasze ciało staje się bardziej zmęczone, impulsy nerwowe wolniej przepływają,

- nasze mięśnie nie regenerują się tak szybko,

- często występują skurcze,

- przy wykonywaniu ćwiczeń rozciąganie jest niezbędne, dzięki rozciągnięciu się przed i po ćwiczeniach mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia zakwasów,

- jeżeli nie będziemy się rozciągać, nasze mięśnie i ścięgna podczas ćwiczeń mogą się zerwać.

Rozciąganie

Przed przystąpieniem do rozciągania wykonaj krótką rozgrzewkę.

Rozciąganie powinno być wolne i spokojne, podczas rozciągania musimy głęboko i miarowo oddychać. Podczas rozciągania nie powinno się przesadzać nie rób niczego na siłę w miarę swoich możliwości.

Rozciąganie jest bardzo ważnym elementem podczas ćwiczeń, ale nie powinniśmy robić go tylko przed treningiem. W nawyk powinno nam wejść, że na chwile przed wyjściem z domu powinniśmy się rozciągnąć, Nie musi to trwać, nie wiadomo ile, pobudź po prostu całe swoje ciało do pracy. Dajcie znać, o którym ze skutków nie mieliście pojęcia.